Kategoriler

Klavye Çeşitleri

Göster:
Sırala:
Akıllı Tahta ve Akıllı TV İçin Fare Özellikli Kablosuz Mini Klavye -25%
Akıllı Tahta ve Akıllı TV İçin Fare Özellikli Kablosuz Mini Klavye Kablosuz Mini Klavye..
199.99TL 149.99TL
1 yorum yapılmış.
Işıklı Mini Klavye Mouse Smart Tv Box Pc Şarjlı 3 Renkli Işıklı Kablosuz Şarjlı Mini Klavye Mouse S..
149.90TL
2 yorum yapılmış.

Ucuz ve Kaliteli Klavye Çeşitleri
Bilgisayar kullanırken komutlarınızı ve yazdıklarınızı aktarmak için başvurduğunuz klavyeler, gelişen teknolojinin sunduğu imkânlardan sonuna kadar faydalanmaya başladılar. Geliştiriciler sayesinde yalnızca birer komut girdi ürünü olmaktan çıkan klavyeler, uzun soluklu bilgisayar kullanımlarında el ve bilek sağlığınızın yanı sıra konforunuzun da en iyi şekilde olmasını sağlayacak şekilde tasarlanıyor.

Klavye Fiyatları

Birçok amaca hizmet edebilen klavyeler, yalnızca tuşlu birer bilgisayar parçası olmaktan çok öteye gittiler. Üreticilerin her türlü ihtiyaca yanıt verebilecek şekilde dizayn ettikleri ürünler; kablolu, kablosuz, mekanik, all in one, çoklu ortam destekli, USB girişli, oyunculara özel ve ergonomik gibi pek çok alt kategoriye ayrılabilir. Gereksiniminizin ne yönde olduğunu belirleyerek tercih edeceğiniz klavye modelleri, kendi işlevlerini gerçekleştirmeleriyle birlikte bilgisayar kullanımınızın keyifli ve pratik olmasını sağlayabilir.

Tuş yapılarına, basma hissiyatına ve konumlarına önem veriyorsanız; üreticilerin sundukları birbirinden farklı ürünleri inceleyerek, kendinize uygun olduğunu düşündüğünüz ürünü tercih edebilirsiniz. Eğer ofis ortamında kullanılmak üzere klavyelere ihtiyacınız varsa pratiklik ve dayanıklılık gibi birden fazla değişkeni göz önünde bulundurmanız gerekir. Görselliğe önem veren kullanıcıların sıklıkla tercih ettikleri kablosuz modeller, özellikle iş yerlerinde daha şık bir ortam oluşturmanızı sağlayabilir. Ayrıca klavyeyle uyumlu bir fareye de ihtiyacınız varsa klavye ve mouse setleri sizin için uygun ve ideal çözüm olabilir.

Yazı yazmaktan keyif alıyorsanız ve klavyedeki tuş basma hissi sizin için önemliyse mekanik klavyelere yönelebilirsiniz. Dayanıklı yapıdaki bu ürünler, uzun yıllar kullanabileceğiniz türdeki bilgisayar parçalarından biri olabilir. Bilgisayar oyunlarına meraklıysanız tercih edebileceğiniz ürünler, oyunculara özel hazırlanan ve diğer klavyelere göre daha dayanıklı yapıda üretilen türden olmalıdır. Bu modeller; özel fonksiyon tuşları, ekstra özellik getiren yazılımları ve suya dayanıklılık gibi özellikleriyle ön plana çıkarlar. Ayrıca kimi oyuncu klavyelerinde sık kullanılan bazı tuşların özel kaydırmaz kaplamalarla çevrelenmesi, uzun süreli oyun seanslarında parmaklarınızın terleme gibi nedenlerle kaymasının önüne geçer.

Tercih edeceğiniz klavyelerin fiyatları; marka, model, beraberinde gelen ekstra özellik ve yazılım gibi değişkenlere göre farklılık gösterebilir.

Ergonomik Klavye Seçimi

Uzun süre bilgisayar kullanıyorsanız, en çok şikâyet ettiğiniz konulardan biri el ve bilek ağrılarınız olabilir. Yanlış seçilen klavye modelleri ve klavye mouse setleri, bu tür ağrıların başlıca sorumlularındandır. Görsel olarak hoş bulabileceğiniz kimi klavyeler, herhangi bir şekilde tuş ve genel çerçeve bazında ergonomik yapıda olmayabilir. Bu yüzden özellikle el ve bilek koruması olan ürünlerden yana tercih göstermeniz, uzun süreli yazı yazma veya oyun oynama süreçlerinden ağrısız bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlayabilir.

Klavyedeki tuşların basıldığında verdiği tepkiler de bu ürünlerin ergonomilerini belirleyen etkenlerden biridir. Yazı yazma ya da oyun sırasında az miktarda iç kısma doğru ilerleyen klavye tuşları; parmaklarınızın rahat hareket imkânını ortadan kaldırarak hem performansınızda bir düşüşe hem de zaman zaman oluşabilecek ağrılara sebebiyet verebilir. Bu tarz klavyeleri kullanmaktan rahatsızsanız içeri doğru daha uzun mesafe ilerleyebilen tuş yapısına sahip ürünler edinmeniz ya da doğrudan mekanik klavyelere yönelmeniz yerinde olacaktır.

Yalnızca akıllı televizyonunuzu ya da televizyonunuza bağlı bilgisayarınızı kontrol etmek için çok özellikli bir klavye arıyorsanız, numerik tuş kısmına konulan imleç yönlendirme alanı bulunduran all in one ürünler sizin için uygun çözüm olabilir. Yumuşak tuş hassaslığıyla gelebilen bu ürünler, hem kullanım rahatlığı hem de getirdikleri kullanım kolaylığı açısından sıklıkla tercih edilen ürünlerdendir. Bluetooth ya da kablolu özellikli klavye modelleri arasından, kullanım alanıza göre size en uygun olanını tercih edebilirsiniz.